System bankowy został stworzony tak, aby finansiści mogli wywłaszczać całe narody

Share Button

Społeczeństwo nie ma pojęcia, w jaki sposób działa system bankowy oraz w jaki sposób tworzony jest pieniądz. Okazuje się, ze prawie wszystkie pieniądze używane w gospodarce, zostały stworzone przez prywatne banki jako ich prywatna własność. Prywatne banki tworzą pieniądze, którymi potem udzielają kredytów na procent. Pieniądze te mają postać zapisów w bankowych komputerach (pieniądz depozytowy).

„Obecnie, … pieniądz, tworzony jest głównie przez system banków komercyjnych. Banki tworzą pieniądz, tworzą one go w każdym momencie udzielania pożyczki”. „Banki w rzeczywistości nie pożyczają pieniędzy innych ludzi w momencie udzielania kredytów.”
D.R Kamerschen „Ekonomia”, 1991, rozdział „Tworzenie pieniądza”)

W obiegu gospodarczym funkcjonują jednocześnie dwa rodzaje pieniądza. Jeden z nich to prawny środek płatniczy, który jest tworzony przez Narodowy Bank Polski. Drugi to tak zwany pieniądz depozytowy, który jest tworzony przez prywatne banki jako ich prywatna własność. Tego pierwszego pieniądza – narodowego – jest mniej niż 10%, natomiast tego drugiego – bankierskiego – więcej niż 90%. Czyli prawie wszystkie pieniądze używane w gospodarce zostały wyczarowane przez system bankowy z niczego. W tym systemie banki udzielają kredyty pieniędzmi, których w rzeczywistości nie posiadają, ale pobierają od tego odsetki.

Długów, które w ten sposób powstaną nie można spłacić, gdyż banki nie wytwarzają pieniędzy na odsetki. Gdy w gospodarce dokonywana jest jakaś zapłata, to zmienia się właściciel pieniądza, ale nie wzrasta jego ilość. Dlatego nie jest możliwe oddanie do systemu bankowego większej ilości pieniędzy niż ten system wytworzył. Skutek tego lichwiarskiego systemu jest taki, że gospodarka, a głównie rząd, muszą zaciągać coraz większe kredyty, aby spłacać kredyty wcześniejsze. Dlatego prawie wszędzie na świecie obserwujemy wykładniczy wzrost zadłużenia obywateli oraz rządów. W związku z tymi długami wszyscy ludzie płacą ukryty podatek na rzecz banków, który znajduje się w cenach wszystkich produktów oraz we wszystkich podatkach. Według niektórych oszacowań łączne zadłużenie Polaków (długi publiczne i prywatne) znacznie już przekroczyło 3 biliony złotych, co daje ponad 80 tysięcy złotych na jedną osobę. W ten właśnie sposób realizowany jest współczesny kolonialny system.

Okazuje się, że banki nie tworzą pieniędzy na podstawie prawa:

„Żadna norma prawna nie nadaje charakteru pieniądza depozytom bankowym. Jeżeli więc przenoszenie depozytów z jednego rachunku bankowego na drugi (obrót bezgotówkowy) uważa się za dokonanie zapłaty, to dzieje się tak na zasadzie zwyczaju, a nie na podstawie przepisu prawnego.”
(Zdzisław Fedorowicz, „Teoria pieniądza”)

Naszym największym wrogiem jest rząd, który wysługuje się międzynarodowym instytucjom finansowym

rys1

 

Obecny system finansowy pozwala bankom na wyzyskiwanie innych sektorów gospodarki. Wszyscy musimy wykonywać jakąś pracę, aby zarobić pieniądze, tymczasem banki nie musza praktycznie nic robić, za nic nie dopowiadają i nie ponoszą praktycznie żadnego ryzyka. Wystarczy, że wytworzą pieniądze, którymi potem udzielą kredytu na procent. To właśnie dlatego nasze banki zostały pośpiesznie sprywatyzowane, a potem, te zagraniczne już banki, przejęły niemal cały nasz majątek narodowy za ułamek jego wartości. Propaganda wmawiała społeczeństwu, że majątek jest wart tyle, ile ktoś może za niego zapłacić, ale społeczeństwo pieniędzy nie maiło i nie mogło rywalizować z bankami, które pieniądze tworzą.

Pułapka, w którą wpadły osoby biorące kredyty we frankach szwajcarskich pokazuje, w jaki sposób banki prowadzą swoją lichwiarską działalność. „Frankowe” sidła zastawiono na ludzi niemal w całej Europie. Osoby te nie są jednak chyba świadome tego, że raty ich kredytów, to tylko część większego haraczu, który odprowadzają do systemu bankowego także we wszystkich cenach i podatkach. Gdyby „frankowiczom” udzielono kredytów z pieniędzy wykreowanych na niski procent przez odpowiednią państwową instytucje, to nie mieliby oni dzisiejszych problemów. Dodatkowo płacone przez nich odsetki byłyby zyskami budżetu, a nie finansowych spekulantów. Banki regularnie przeprowadzają podobne operacje, np. w 2008 roku na spekulacjach z opcjami walutowymi doprowadziły do upadku wiele firm wyciągając od nich ponad 5,5 miliarda złotych.

rys2

System finansowy należy zorganizować w taki sposób, aby pieniądze nie były tworzone przez prywatne banki, tylko w całości przez instytucje państwa. W takim systemie wszystkie odsetki od zaciągniętych kredytów będą przychodami do budżetu, a nie dodatkowymi kosztami, które musi ponosić społeczeństwo. Dzięki temu są możliwe niższe podatki, a rząd może prowadzić politykę kredytową, która będzie sprawiedliwa dla obywateli. Dlatego konieczna jest zmiana systemu finansowego i wprowadzenie zakazu kreacji pieniądza przez prywatne banki.

 

dr inż. Roman Szostek

 

 

Długi, którymi obciążona jest Polska są finansowym oszustwem, a Polską kieruje finansowe lobby.

 


Obecny system bankowy był tworzony przez co najmniej osiemset lat. W tym długim okresie wypracowane zostały przeróżne metody ukrycia jego faktycznych funkcji oraz sposobów działania. Do społeczeństwa docierają na ten temat jedynie wybrane i bardzo zakłamane informacje. W mediach i na uczelniach ekonomicznych przekazywane są błędne koncepcje ekonomiczne i kłamstwa. Międzynarodowe korporacje finansowe robią wszystko, aby ludzkość nie dowiedziała się jak bardzo jest okradana przez wąską grupę międzynarodowych bankierów. Dlatego istotnych informacji na ten temat należy szukać w alternatywnych źródłach, które na szczęście są dzisiaj powszechnie dostępne dzięki Internetowi.

 

Szczegółowe informacje o bankach i tworzonym przez nie prywatnym pieniądzu można znaleźć w:

 

  1. Książka „Wojna o pieniądz”, autor Song Hongbing, wydawnictwo Wektory 2010,
  2. Film „Pieniądze jako dług” z 2006 roku (oryginalny tytuł „Money as Debt”),
  3. Film „Władcy pieniądza – jak międzynarodowi bankierzy zdobyli kontrolę nad Ameryką” z 1996 roku (oryginalny tytuł „The Money Masters – How International Bankers Gained Control of America”),
  4. Film „Ameryka: Od wolności do faszyzmu” z 2005 roku (oryginalny tytuł „America: Freedom to Fascism”),
  5. Wykłady dostępne na stronie http://www.rszostek.republika.pl/ekonomia

Kontakt do Autora tekstu:
tel.   783-383-352,
mail:   rszostek@poczta.fm

http://www.pieniadz.republika.pl/

Zamieszczone rysunki pochodzą ze strony
www.michaeljournal.org

Share Button

One thought on “System bankowy został stworzony tak, aby finansiści mogli wywłaszczać całe narody

  1. Jacek Robert Cielecki says:

    Dlaczego ciągle używacie sloganów wręcz od dawna „obumarłych” swoim wyrazem?Wszelkie formy -WYSŁUGUJĄ,WYSŁUGUJE SIĘ itp..na dzień dzisiejszy nie mają swej historycznej przekonywującej siły .Też sercem i duchem jestem Polakiem…”polskim” szczerym, narodowym.Czasy się jednak tak zmieniły że używanie, a raczej plagiatowanie takich samych form słownych z przeszłości mających na celu przebicie się ze swoimi poglądami jest jak malowanie na wodzie…ZMIEŃCIE FORMĘ,ZMIEŃCIE JĘZYK I…NAPIĘCIE propagowania IDEII NARODOWEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.